Zapraszam na nowy odcinek pt. „Kontrola rodzicielska na smartfonach i tabletach (na przykładzie systemu Android)”” na kanale YouTube „Admin Akademia” w cyklu Ciekawostki admina „po godzinach”.

 

W odcinku omówione zostały moje własne doświadczenia oraz przemyślenia dotyczące problematyki kontroli rodzicielskiej naszych dzieci, w związku z niebezpieczeństwami jakie wynikają z korzystania przez nie ze smartfonów oraz tabletów, pod kątem systemu Android. Niebezpieczeństwami jakimi są nadmierna ilość czasu spędzana z tymi urządzeniami, oraz z dostępu do treści, do których raczej dostępu mieć nie powinny.
Wskazałem tutaj rozwiązania, które sam stosuję odnośnie swoich własnych dzieci, po dłuższych poszukiwaniach jakiegoś w miarę sensownego pomysłu. Sumarycznie zostały tu wskazane 3 rozwiązania uzupełniające się, czyli po pierwsze typowa aplikacja do kontroli rodzicielskiej, oraz wykorzystanie mechanizmów „application control” wraz z „DNS-based filtering” na ruterze bezprzewodowym, jak również wykorzystanie samego mechanizmu „DNS-based filtering” bezpośrednio na telefonie dziecka.

 

Zapraszam do oglądania 🙂

 

 

 

Udostępnij, jeśli ci się spodobało: