Jadąc dziś do pracy udało mi popełnić VLOG, który można zobaczyć już tutaj:

a który odnosi się do kwestii rozwoju projektu AdminAkademia.

 

Starałem się w powyższym odcinku przedstawić pewien pomysł, na szukanie jakby nie było źródeł finansowania projektu, i chętnie poznałbym Państwa opinie, własne pomysły w odniesieniu do tychże moich zaprezentowanych. W końcu to ma być dla Państwa 🙂

 

W skrócie to co przedstawiłem w odcinku:

  1. Ależ oczywiście, że dotychczasowa działalność na stronie i kanale AdminAkademia nada będzie, o to też chodzi. Ale aby znaleźć jakieś możliwości finansowania, wrzuciłem jako propozycję 3-elementowy system.
  2. Po pierwsze kursy kontaktowe nadal, na zasadzie takiej jak aktualnie realizowane kursy wakacyjne. Ale, że się nie sklonuję niestety, to i byłyby kursy niekontaktowe – tak naprawdę w sumie łudząco podobne do tych kontaktowych, jedyną różnią byłoby to, iż same omówienie zadań laboratoryjnych byłoby tu z nagrań, stąd w trakcie oglądania trudno tu zadawać pytania jak na zajęciach zdalno-kontaktowych (przy czym tak jak w zajęciach zdalno-kontaktowych będzie dostępne forum, gdzie będzie te pytania można zadawać, i widzieć już wcześniej zadane)
  3. I w sumie po trzecie, to wykorzystanie Patronite w połączeniu z YouTube. Tu byłoby publikowano wszystko to, czego w kursy się nie powkłada, treści uzupełniające kursy, itp. Przy czym pojawiałyby się tu także odcinki specjalnie dla osób będących „patronami”. Odcinki te byłyby publikowane w specjalnym miejscu platformy e-learningowej AdminAkademia, gdzie stworzyłoby się miejsce z opublikowanymi do tej pory wszystkimi filmami, i co istotne bez reklam jak na YouTube (taka pierwsza zaleta). Ponadto dostępne było też forum, które mogłoby służyć do dyskusji, pytań, itp.
    W ramach stawek progowych byłoby najpierw 5zł – jako po prostu podziękowanie za to co znalazło się na zwykłym YouTube. Potem byłoby 10zł (może 15?, ale chyba mi się wydaje narazie, że 10zł jednak może się tu łatwiej przyjąć), które dawałoby właśnie dostęp do w/w miejsca na platformie e-learningowej na miesiąc, trochę na zasadzie jak w ofertach streamingowych VOD, czyli mamy dostęp do wszystkiego co do tej pory było, ale przez miesiąc, i jak nie opłacimy na kolejny, to wtedy dostęp do wszystkiego znika, i nowego też nie zobaczymy. A potem progi wyższe, pozwalałyby na obniżenie kosztu – typu 20zł to już dostęp na 3 miesiące.
    I tu jeszcze raz: na YouTube nadal byłyby materiały, tylko w tym „powyższym miejscu” byłyby bez reklam, z dodatkowymi filmami dostępnymi tylko tam, i z forum do dyskusji,.

 

Także czekam na opinie na powyższy pomysł 😉 Słucham, analizuję… 😉

 

 

Udostępnij, jeśli ci się spodobało: