Jak już wcześniej było przekazywane, w obecnym naborze na kursy wakacyjne uzbierały się grupy na dwa kursy:

 1. Linux LPIC-1 101 Podstawy administracji systemem Linux (część 1)
 2. 70-742: Identity with Windows Server 2016/2019

 

Na obydwu kursach zostały już w sumie jakieś 2 miejsca wolne w razie czego (choć zawsze też możliwe, że coś się zwolni czasem też jeszcze, a decyduje tu też jakbyco kolejność zgłoszeń).

 

 

Co do powyższych kursów, poniżej znajduje się także kilka informacji organizacyjnych:

 1. Same zajęcia z tychże dwóch kursów chciałbym rozpocząć gdzieś z początkiem sierpnia, tak aby przygotować na spokojniej co trzeba (tydzień w tą czy w tą wielkiej tu myślę różnicy nie zrobi nam, a i tak ten tydzień ostatni jest dla conieco osób bardziej problematyczny), i dokładny harmonogram, i wszystko co potrzebne, będziemy jeszcze na spokojnie po kolei ustalać.
 2. Aczkolwiek, chciałbym też najpierw zrobić takie kompletnie nie zobowiązujące spotkanie wstępne i organizacyjne. Będzie można wtedy zobaczyć jak to wygląda, ocenić jeszcze przed rozpoczęciem zajęć właściwych.
  Myślę, że to powinien być dobry pomysł, i zostanie ciepło przyjęty. Ile zejdzie nam na tym spotkaniu nie wiem, może godzinę, może półtorej. Sam nie chciałbym aby czas nami nadmiernie jakoś rządził w tym naszym kursie, a móc skupić się na spokojnym uczeniu się.

 3. Powyższe pierwsze spotkanie odbędzie się:
  • dla kursu MS 70-742 – w Czwartek 25 lipca o godz. 19:00
  • dla kursu LPIC1-101 – w Piątek 26 lipca o godz. 19:00
 4. Większość co potrzebne opowiem na tym spotkaniu, ale poza oczywiście Linuxami/Windows Server przed oczyma , korzystać będziemy na kursie z platformy „clickmeeting” do webinariów (chyba, żebym jeszcze zmienił w międzyczasie zdanie, bo się jeszcze rozglądam, ale ta wydaje się, że da nam wszystko co potrzebujemy). Do tego jeszcze będzie pewną podstawą platforma e-learningowa Moodle – i ta jest już przygotowywana pod adresem „https://e.adminakademia.pl”.

 5. I cała reszta istotna to już będzie przekazana na tym spotkaniu wskazanym, i po nim w odpowiednim momencie krok po kroku.
  Także tu już prosiłbym sobie do kalendarza na przyszły Czwartek, bądź Piątek (zależnie od kursu) na 19:00 wpisać rezerwację na godzinkę, półtorej.
 6. Gdyby ktoś nie mógł być czasem w tych terminach, to w razie czego będzie to wszystko nagrywane, i będzie można z odtworzenia zobaczyć.
  Ewentualnie można także na drugi „nie swój” kurs się wbić, aby zobaczyć mimo wszystko samemu „na żywo” jak wygląda korzystanie z platformy jednej i drugiej, bo to jakieś napewno cenne doświadczenie, tylko wtedy prosiłbym o takową informację wcześniej na kontakt@adminakademia.pl, abym wysłał odpowiednie zaproszenie umożliwiające uczestnictwo.

 7. W samym spotkaniu może uczestniczyć do 50 osób, także gdyby ktoś spoza osób zapisanych na kurs też chciał się wbić i zobaczyć jak to wygląda, to istnieje taka możliwość, tylko wtedy prosiłbym o takową informację wcześniej na kontakt@adminakademia.pl, abym wysłał odpowiednie zaproszenie umożliwiające uczestnictwo.
  Choć chyba też będą te zajęcia wrzucone na nasz kanał YouTube.

 

Udostępnij, jeśli ci się spodobało: