Zapraszamy do oferty kursów wakacyjnych 2019!!

Do tej pory praktycznie co roku, w Wyższej Szkole Technologii Informatycznych w Katowicach realizowane były kursy wakacyjne, w ramach których oferowane były szczególnie treści, które nie tak łatwo jest zrealizować niestety w trakcie zajęć (mimo tego, że jest tam i tak kilkanaście przedmiotów z zakresu tematyki sieciowej).

W tym roku zdecydowaliśmy się trochę wyjść na zewnątrz, i zbudować takową ofertę, nie tylko dla studentów WSTI w Katowicach, ale też wszystkich innych chętnych. A mało tego, w nowej, dość rewolucyjnej formie 🙂

Jako ciekawostka na początek, kursy wakacyjne powstały jako pomysł studentów, którzy kiedyś zaczepili mnie (Jarosław Karcewicz), i zadali mi pytanie, czy nie mógłbym spróbować właśnie stworzyć takową ofertę treści, które bądź rozszerzają to co jest na studiach, bądź w całości uzupełniają, i tak aby było to w jakichś rozsądnych cenach. Na początku byłem lekko sceptyczny sam co do powodzenia takiego pomysłu, wskazując po pierwsze, że autoryzowanych kursów to nie ma szans tanio w miarę realizować (ale tu ku zaskoczeniu usłyszałem, że właśnie o wiedzę chodzi, a nie o to aby były autoryzowane, a przez to drogie), i czy uda się zebrać wogóle grupę chętnych. Okazało się, że pomysł wypalił jednak…

I tak co roku już od ładnych iluś lat, co roku w wakacje realizuję dla studentów WSTI w Katowicach edycję kursów wakacyjnych (w wakacje studenci są chętniejsi, gdyż mają wolniejsze głowy już jednak od zajęć). A jak widać też, pomysłem jest, aby spróbować zaoferować jakość, za osiągalną i rozsądną cenę. Oczywiście, zawsze to też jakimś kosztem, tu przede wszystkim pomysłem jest zaoferowanie właśnie kursów nieautoryzowanych, co nie oznacza, że jednak materiałem ogarniającym to, co jest realizowane również na kursie autoryzowanym (a i tutaj szerzej często).

Istotnym założeniem tych kursów (zresztą ja osobiście wogóle staram się przy wszelkich kursach tej zasady trzymać) było też sensowne podejście do metodologii uczenia się, a głównie problemu terminów w jakich w praktyce też realizowane są kursy autoryzowane. Dla mnie osobiście oferowanie kursu 40h w 5dni (a tak to niestety zazwyczaj wygląda) jest delikatnie mówiąc mało sensowne, gdyż w pierwszy dzień jeszcze OK, drugi coś tam jeszcze, trzeci już zaczyna być ciężko, a czwarty i piąty, to się tylko można śmiać do monitora… Człowiek ma pewne możliwości przyswajania wiedzy, i takie narzucanie tempa, jest bezsensowne.  A ja jako prowadzący kurs, już wiem, że nie mam szans w takich warunkach czegoś nauczyć sensownie…

To tak trochę co do genezy powstania takiego pomysłu, i że wcale nie był to mój pomysł 😉

W tej chwili zdecydowałem się, aby zrobić małą rewolucję z tymi kursami wakacyjnymi w tym roku, i w związku z tym:

  1. Wyjść z tą ofertą poza WSTI w Katowicach także, łącząc to z działalnością projektu AdminAkademia, stąd kursy te będą sygnowane pod marką zarówno uczelni WSTI jak i AdminAkademia (i zaświadczenia ukończenia kursu będzie więc też sygnowane logo WSTI oraz AdminAkademia)
  2. Trochę zrewolucjonizować również metodologię nauczania, i zaoferować te kursy w formie specyficznego zdalnego nauczania. Specyficznego, czyli z założeniem, że części wykładowe albo będą nagrywane wcześniej i udostępniane, tak aby w wygodnym dla siebie momencie opanować te treści (a jak się nie uda, to będą to wykłady w ramach platformy do webinariów, i będą te wykłady nagrywane a potem też udostępniane), a część praktyczna będzie w formie zajęć kontaktowych (z udziałem „na żywo” prowadzącego), przy czym także w formie zdalnej z wykorzystaniem platformy do webinariów (a jak nawet ktoś nie będzie w stanie wtedy uczestniczyć, to zajęcia będą nagrywane, i będzie do nich dostęp potem dla wszystkich).
    Koniec więc z dojeżdżaniem, gonieniem, można usiąść wygodnie w swoim fotelu i się uczyć 🙂
  3. Dzięki takiej formie zdalnego nauczania, w końcu nie będą też ograniczać nas godziny zajęć… Nie trzeba wynajmować sali, itp., więc co za różnica, czy jedne, czy dwa zajęcia więcej… Ważniejsze w końcu będzie, aby móc realizować materiał, na spokojniej, a nie oglądać się na zegarek i walczyć z czasem.

Nie oznacza to bynajmniej, że wszystkie te kursy zostaną przez wakacje zrealizowane…

Prowadzić te kursy będę Ja (czyli Jarosław Karcewicz), a tu się podzielić na ileś części nie da…

Stąd, uruchomione zostaną te, gdzie będzie najwięcej chętnych, a pozostałe bynajmniej nie znikną, tylko będzie można je w dalszej kolejności uruchamiać, po zakończeniu poprzednich. To też oznacza, że grupa rozpoczynająca kurs LPIC-1 będzie mogła potem kontynuować LPIC-2, itd. (oczywiście, musi być jednak odpowiednia też ilość chętnych).

Także zapraszam do zapoznania się z ofertą tychże powyższych kursów, jak również listą najczęściej zadawanych pytań.

Jak również wszystkich chętnych, do skorzystania z oferty, i wypełnienia FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO.